Po co nam tyle filmów?

Z roku na rok kręci się coraz więcej filmów. Więcej osób chce na tym zarobić, puszcza się więcej reklam. Mamy też szerszy dostęp do kina niezależnego z całego świata.
Przerzucając się z książek na filmy, przez chwilę wierzyłem, że nie da się przeczytać wszystkich dobrych książek, ale da się obejrzeć wszystkie dobre filmy. Jasne.


Dobre to jedno. Ale przecież jest jeszcze mrowie filmów zwyczajnie wartych obejrzenia. Nie muszą być "wartościowe". Czasem wystarczy przecież jedna scena, błyskotliwy dialog, klimat czy muzyka, żeby te półtorej godziny oglądania zwróciło nam się w postaci na przykład inspiracji. Albo zwyczajnie poprawiło humor. Tarantino namiętnie ogląda słabe filmy, szukając oryginalnych pomysłów i rozwiązań.

To prowadzi nas do wniosku, że nie warto robić wielkich planów czy list kilkuset najmądrzejszych filmów, które koniecznie musisz obejrzeć przed śmiercią;). Lepiej dać się uwieść kinu i aktywnie błądzić.

Wystarczy spojrzeć na te listy. Gdyby się zastanowić, może takie filmy powstały zupełnie niesłusznie. Ale czy nie kusza was filmy z listy:

z największymi twardzielami?
z najzabawniejszymi scenami śmierci?Jakiekolwiek zestawienie filmów po prostu dobrych wydaje się przy tym zwyczajnie ubogie. Dlatego moje dzisiejsze pytanie do was brzmi:

Jaki zły film najbardziej wam się spodobał?

Na pewno macie swoje typy:)

15 komentarzy:

 1. Znalezienie dobrego filmu nie jest prostą sprawą :) Obecnie produkuje się filmy, które naprawdę mają niską wartość, bo ani nic nie wnoszą, ani niczego nie uczą, ani nie zmuszają do jakichkolwiek przemyśleń. Podobała mi się "Colonia" z Emmą Watson :)

  OdpowiedzUsuń
 2. OO filmy to jest coś co ja kocham bardzo :)
  jestem kinomaniaczką, ale szczególnie uwielbiam horrory.
  Jednak, żeby znaleźć coś wartościowego, gdzie film nie jest oparty tylko na tryskającej krwi- graniczy z cudem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to prawda. dobre horrory można policzyć na palcach.

   Usuń
 3. Ja też jestem kinomaniaczką i uwielbiam dobre komedie. Ale tych, jak na lekarstwo. Moi zdaniem łatwiej jest zrobić dobry melodramat niż dobrą komedię. Bo w tej ostatniej poszukuję inteligentnego humoru a nie wymuszonego. Większość komedii jest niestety zwyczajnie głupich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego zawsze lubiłem komediodramaty. Myślę, że takie fabuły są najbliższe życiu.
   A oglądałaś ostatnio coś śmiesznego i dobrego?;)

   Usuń
 4. Jakoś mi teraz nie przychodzi do głowy żaden zły-dobry film. Jestem w pewnym sensie kinomaniakiem ale ostatnio to raczej skupiam się na serialach.Jak mam się wypowiedzieć w kwestii filmu to raczej pochwalę - Logan jako film pożegnalny dla roli Hugh Jackmana typowego badass wyposażonego w szpony i trudy charakter a jednocześnie walczącego o słuszność sprawy. Ten mogę śmiało polecić bo w sumie jest ostatnim filmem w ogóle jaki oglądałem :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. słyszałem już z paru źródeł, że warto obejrzeć, więc chyba się skuszę:)

   Usuń
 5. Jestem ignorantkà w tym temacie , stanowczo wybieram książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie ostatnimi czasy każde wyjście do kina oznacza oderwanie się od codziennych obowiązków. Nawet głupia komedia mnie satysfakcjonuje, byle wyjdę stamtąd odprężona i zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 7. A pomyśl, ile jest dobrych filmów, których nie obejrzysz nie z braku czasu, a dlatego, że nie wiesz o ich istnieniu!

  Co do okropnego filmu, który i tak mi się podobał - to było Last Minute. Jest tragiczny, źle nakręcony, z drewnianymi postaciami itd. ale ponieważ nie raz spędzałam wakacje w hotelu pełnym Polaków to zarykiwałam się ze śmiechu, bo to było tak prawdziwe :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Często zdarza mi się odkryć świetne filmy zupełnie przypadkiem. Przestałem się sugerować recenzjami, idę na żywioł:)

   Usuń
 8. W filmach mam ogromne zaległości! Zdecydowanie nie jestem kinomaniakiem. Filmów jest dla mnie za dużo i ciągle dowiaduję się, że nie oglądałam czegoś kultowego. A co do „złego filmu" - czasem lubię pooglądać głupoty :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam wyjścia do kina a jak już trafi się świetny film, to już mega sprawa! Często jest taka reklama, taki hit...a okazuje się kicz.. Niestety

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. W ostatnich latach coraz częściej na plakatach pojawiają się opinie typu "arcydzieło!", "rewelacyjny!", "najważniejszy film ostatnich lat!" i są to niestety zwroty coraz bardziej puste. O wiele bardziej ufam gustom znajomych;)

   Usuń
 10. Chyba "Inna Kobieta" z Cameron Diaz. Dużo osób w ogóle uważa komedie romantyczne za słabe shity, a ja lubię z nich wyłuskiwać coś wartego uwagi ; )

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016-2017 celebruj czas wolny , Blogger